laureatki konkursu na Mazowieckiego Bibliotekarza Roku

Już po raz 34 wszyscy bibliotekarze województwa mazowieckiego mogli wspólnie uczestniczyć w obchodach Dnia Bibliotekarza, które odbyły się 8 maja 2019 r. w gmachu Biblioteki  Publicznej m.st. Warszawy. W spotkaniu wzięli udział także reprezentanci Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego.

Uroczystość poprowadziły Joanna Potęga, przewodnicząca Zarządu Okręgu Mazowieckiego SBP oraz Bożena Chlebicka-Abramowicz, przewodnicząca Zarządu Oddziału Warszawskiego SBP. Po powitaniu gości, oficjalnych życzeniach i gratulacjach, nastąpiło podsumowanie konkursu na Mazowieckiego Bibliotekarza Roku 2018 r. oraz wręczenie nagród. Główną otrzymała Bogumiła Tobota z Książnicy Płockiej. Zakończenie gali uświetniła swoim występem piosenkarka, autorka tekstów i przekładów piosenek z języka francuskiego i rosyjskiego, Justyna Bacz. 

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie początkowo skierowane było tylko do bibliotekarzy, jednak z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych jest wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

 

Zdjęcie pochodzi z zasobów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Dziękujemy za udostępnienie.